A televíziós forgalmazású filmek ingyenesen, a mozifilmek kedvezményes 500 Ft-os áron nézhetőek

A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános. Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet – a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron. A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát. A jegyelővétel február 22-én, szombaton kezdődik.

Immár nyilvános a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemleprogramja – www.mozgokepszemle.hu.  A Magyar Mozgókép Szemlén 59,  Magyar Filmdíjra jelölt alkotást vetítenek majd a Corvin moziban (teljes lista a hír után), köztük a Valan, az Akik maradtak, a Drakulics elvtárs, a FOMO – Megosztod és uralkodsz, az Apró mesék, a Guerilla, a Seveled, a Most van most, a Szép csendben és a Szeretlek mint Állat! című nagyjátékfilmeket. A tévéfilmek közül a Foglyok, az Egy másik életben, a Házasságtörés és a Nino bárkája szerepel a programban, valamint a Cseppben az élet, a Tabukról tabuk nélkül, az Alvilág, a 200 első randi és A mi kis falunk című televíziós sorozatok egy-egy epizódját, továbbá tíz animációs filmet, tíz ismeretterjesztő filmet, tíz kisjátékfilmet és tíz dokumentumfilmet is  nagy vásznon nézhetnek majd meg a nézők.

A televíziós forgalmazású filmek – tévéfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film és televíziós sorozatok – ingyenesen, a mozifilmek pedig kedvezményes 500 Ft-os áron tekinthetők majd meg. Jegyek február 22-étől  válthatóak a Corvin Mozi jegypénztárában, vagy online a corvinmozi.hu  oldalon.

A jelölt filmek mellett az internetes világból jövő mozgóképek válogatásából, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből, valamint a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is láthat egy-egy filmet a nagy közönség. Így a programban szerepel Szabó István Apa – Egy hit naplója című alkotása, Gertler Viktor Az aranyember című filmje, melyben Béres Ilona és Pécsi Ildikó látható, András Ferenc Veri az ördög a feleségét című filmje Pécsi Ildikóval a főszerepben, Bereményi Géza Eldorádó című alkotása Eperjes Károllyal a főszerepben és Lugossy László Szirmok, virágok, koszorúk című filmje Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát, melyek közül kiemelkedik az újonnan megalakult MADOKE (Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete) nyílt vita fóruma a Magyar Filmakadémia szervezésében, amely a dokumentumfilmes műfajok határairól és alkotóiról szól.

 Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemlét. Február 25-én Szabó István új filmje, a Zárójelentés nyitja a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemlét a Corvin moziban. A Magyar Filmdíj győztes alkotásait a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják ki, a díjátadót március 5-én este a Vígszínházban rendezik majd meg.

MAGYAR FILMDÍJ – 2020 – JELÖLTEK

Legjobb játékfilm

Jelöltek:

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő

Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel  

Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila  

FOMO – Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István

VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László

Legjobb rendező

Jelöltek:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kárpáti György Mór – Guerilla

Szász Attila – Apró mesék

Tóth Barnabás  – Akik maradtak 

Legjobb forgatókönyv

Jelöltek:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Köbli Norbert – Apró mesék

Muhi Klára, Tóth Barnabás – Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő

Jelöltek:

Hajduk Károly – Akik maradtak

Krisztik Csaba – Valan

Nagy Zsolt – Drakulics elvtárs

Váradi Gergely – Guerilla

Yorgos Goletsas – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő

Jelöltek:

Bognár Lulu – Szép csendben

Fátyol Hermina – Szeretlek mint Állat!

László Panna – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tenki Réka – Seveled

Walters Lili – Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr

Jelöltek:

Garas Dániel – Valan

Hartung Dávid – Guerilla

Marosi Gábor – Akik maradtak

Nagy András – Apró mesék

Reich Dániel – Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet

Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla

Ágh Márton – Drakulics elvtárs

Damokos Csaba – Valan

Rajk László – Akik maradtak

Valcz Gábor – Apró mesék

Legjobb zeneszerző

Jelöltek:

Csorba Lóránt, Csengery Dániel – Seveled

HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) – Most van most

Keresztes Gábor – Drakulics elvtárs 

Pacsay Attila, Parádi Gergely – Apró mesék 

Pirisi László – Akik maradtak

Legjobb vágó

Jelöltek:

Duszka Péter Gábor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Hargittai László – Apró mesék

Kornis Panni – Szép csendben

Mógor Ági – Akik maradtak

Szalai Károly- Valan

Legjobb hang

Jelöltek:

Balázs Gábor – Valan

Juhász Róbert és Székely Tamás – Szép csendben

Lente Viktor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tőzsér Attila – Drakulics elvtárs

Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint – Akik maradtak

Legjobb maszk

Jelöltek:

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) – Apró mesék

Hortobágyi Ernella – Valan

Kozma Éva, Halász Míra – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Károlyi Márk, Kund Barbara – Akik maradtak

Nagy Andrea – Seveled

Legjobb jelmez

Jelöltek:

Füzes Eszter – Drakulics elvtárs

Lengyel Rita – Akik maradtak

Sinkovics Judit – Valan

Schreiter Lilla – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Szlávik Juli – Guerilla

TÉVÉFILM

Legjobb tévéfilm

Jelöltek:

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István

Foglyok, rendező: Deák Kristóf

Házasságtörés, rendező: Vitézy László

Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező

Jelöltek:

Deák Kristóf – Foglyok

Miklauzic Bence – Nino bárkája

Tasnádi István – Egy másik életben

Vitézy lászló – Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv

Jelöltek:

Maruszki Balázs – Nino bárkája

Tasnádi István, Veres Attila – Egy másik életben

Vitézy László, Sz. Szabó István – Házasságtörés

Vörös András – Foglyok

Legjobb női főszereplő

Jelöltek:

Gera Marina – Nino bárkája

Illés Nagy Maja – Egy másik életben

Nemes Wanda – Házasságtörés

Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő

Jelöltek:

Fekete Ernő – Foglyok

Molnár Áron- Egy másik életben

Nagy Péter- Házasságtörés

Znamenák István – Nino bárkája

Legjobb operatőr

Jelöltek:

Csukás Sándor – Egy másik életben

Gózon Francisco – Foglyok

Pap Ferenc – Házasságtörés

Seregi László – Nino bárkája

Legjobb díszlet

Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Egy másik életben

Klímó Péter – Nino bárkája

Siska Tamás – Házasságtörés

Valcz Gábor – Foglyok

Legjobb zeneszerző

Jelöltek:

Balázs Ádám – Foglyok

Jávorka Ádám – Nino bárkája

Monori András – Egy másik életben

Legjobb vágó

Jelöltek:

Barsi Béla – Nino bárkája

Csillag Manó – Foglyok

Csillag Mano – Házasságtörés

Mezei Áron – Egy másik életben

Legjobb hangmester

Jelöltek:

Madaras Attila – Egy másik életben

Madaras Attila – Házasságtörés

Madaras Attila – Nino bárkája

Terffy Máté – Foglyok

Legjobb maszk

Jelöltek:

Fekete Rita – Egy másik életben

Jakóts Katalin – Házasságtörés

Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella – Foglyok

Tóth Anikó – Nino bárkája

Legjobb jelmez

Jelöltek:

Balai Zsuzsanna – Házasságtörés

Ignjatovic Kristina – Egy másik életben

Sinkovics Judit – Foglyok

Zelenka Nóra – Nino bárkája

Legjobb animációs film

Jelöletek:

Az utolsó vacsora – Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia

Bela – Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián

Belső könyvtár – Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit

Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla

Budapest Spaceport: A tolvajok – Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit

Kippkopp a hóban – Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori

Lidérc úr – Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens

Szimbiózis – Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron

Szökési sebesség – Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda

Tesók – Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor

Legjobb dokumentumfilm

Jelöltek:

A báró hazatér – Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám

A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota

A létezés eufóriája – Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka

Csak családról ne – Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell

Emmi néni csodálatos élete – Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton

Ketten – Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza

Lili – Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor

Mignon – Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála

Ott legbelül dal van… – Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András

Vonal fölött – Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna

Legjobb kisjátékfilm

Jelöltek:

A buszsofőr – rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A mentor – rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina

Balansz – rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós

Casting – Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel

Két csík – Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági

Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna

Reggelim a vacsorád – Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda

Szerepzavar – Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente

Szokásjog – Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor

Újjászületés – Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála

Legjobb ismeretterjesztő film:

Jelöltek:

Az elízium kém – Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit

A vádlott vádló – Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint

Élet, öröm, zene – Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra

Kodály mindenkié – Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond

Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter

Nicky, a másik fiú – Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina

Ötödik alosztály – Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság

Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente

Vad erdők, vad bércek – Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Legjobb televíziós sorozat

Jelöltek:

200 első randi, Az esküvő – Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara

Alvilág (1. évad 1. epizód) – Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István

A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók – Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván

Cseppben az élet – A siker útján (2. rész) – Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna

Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők – Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre

Oszd meg ha tetszett
0
Kategória: Mozi

0 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük